TDYU talabalari “Mehnat huquqi yoshlar nigohida” mavzusida o‘tkazilgan tanlovning sovrindori bo‘ldi
Talabalarning huquqiy ong va madaniyatini yanada yuksaltirish, ular o‘rtasida xalqaro va milliy mehnat standartlarining mohiyatini targ‘ib qilish va shu orqali yigit-qizlarda faol fuqarolik pozitsiyasini rivojlantirishga qaratilgan tanlov O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasi va Toshkent davlat yuridik universiteti hamkorligida tashkil etildi.
Tanlov uchun TDYU “Mehnat huquqi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan qonunchilikdagi eng so‘nggi yangiliklar asosida 500 ta test va 600 ta blits-savollar tuzildi.
Ikki bosqich — onlayn test va og‘zaki suhbat shaklida o‘tkazilgan tanlovda 2 ming nafardan ziyod talaba ishtirok etdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, TDYU talabalari Javohir Ismoilov va Nozimjon Odilov 2-o‘rinni, Oybek Ahmedov va G‘olibjon Ne’matov 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Ma’lumot uchun: TDYU “Mehnat huquqi” kafedrasi mudiri Sh.Ismoilov, kafedra professor-o‘qituvchilari X.Burxonxodjayeva va L.Rahimqulova tanlov va apellyatsiya komissiyasi a’zosi sifatida ishtirok etdi.

Студенты ТГЮУ заняли призовые места в конкурсе «Трудовое право глазами молодежи»
Конкурс, направленный на дальнейшее повышение правового сознания и культуры студентов, популяризацию среди них сути международных и национальных норм труда, развитие активной гражданской позиции у юношей и девушек, организован совместно с Федерацией профсоюзов Узбекистана и Ташкентским государственным юридическим университетом.
Для конкурса профессорско-преподавательский состав кафедры трудового права ТГЮУ подготовил 500 тестов и 600 блиц-вопросов на основе последних нововведений законодательства.
В конкурсе, прошедшем в два этапа – онлайн-тестирования и устного собеседования, приняли участие более 2000 студентов.
По итоговым результатам студенты ТГЮУ Жавохир Исмоилов и Нозимжон Одилов заняли 2-е место, Ойбек Ахмедов и Голибжон Неъматов заняли 3-е место.
Для справки: В качестве членов отборочной и апелляционной комиссии приняли участие заведующий кафедрой трудового права ТГЮУ Ш.Исмоилов, преподаватели кафедры Х.Бурхонходжаева и Л.Рахимкулова.