TDYU talabalari “Mehnat huquqi yoshlar nigohida” mavzusida o‘tkazilgan tanlovning sovrindori bo‘ldi
Talabalarning huquqiy ong va madaniyatini yanada yuksaltirish, ular o‘rtasida xalqaro va milliy mehnat standartlarining mohiyatini targ‘ib qilish va shu orqali yigit-qizlarda faol fuqarolik pozitsiyasini rivojlantirishga qaratilgan tanlov O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasi va Toshkent davlat yuridik universiteti hamkorligida tashkil etildi.
Tanlov uchun TDYU “Mehnat huquqi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan qonunchilikdagi eng so‘nggi yangiliklar asosida 500 ta test va 600 ta blits-savollar tuzildi.
Ikki bosqich — onlayn test va og‘zaki suhbat shaklida o‘tkazilgan tanlovda 2 ming nafardan ziyod talaba ishtirok etdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, TDYU talabalari Javohir Ismoilov va Nozimjon Odilov 2-o‘rinni, Oybek Ahmedov va G‘olibjon Ne’matov 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Ma’lumot uchun: TDYU “Mehnat huquqi” kafedrasi mudiri Sh.Ismoilov, kafedra professor-o‘qituvchilari X.Burxonxodjayeva va L.Rahimqulova tanlov va apellyatsiya komissiyasi a’zosi sifatida ishtirok etdi.

Students of TSUL won prizes in the contest "Mehnat huquqi yoshlar nigohida"
The contest, aimed at further increasing the legal awareness and culture of students, to promote among them the essence of international and national norms of labor, the development of active citizenship among young men and women, was organized jointly with the Federation of Trade Unions of Uzbekistan and Tashkent State University of Law.
For Contest the teaching staff of the labor law department of Tashkent State Law University prepared 500 tests and 600 blitz-questions on the basis of the latest innovations of the legislation.
More than 2000 students took part in the contest, which was held in two stages - online testing and oral interview.
According to the final results, the students of Tashkent State University of Law Javohir Ismoilov and Nozimjon Odilov took the second place, Oybek Ahmedov and Golibjon Nematov took the third place.
For reference: As members of the selection and appeal committee, the following professors of Labor Law department took part: Sh. Ismoilov (head of the department), X. Burkhonkhodjaeva and L. Rakhimkulova (teachers of the department).