TDYUda ijtimoiy himoyaga muhtoj oila farzandlari uchun begʻaraz tayyorlov kurslari o‘tkazilmoqda
Toshkent davlat yuridik universitetida Toshkent shahridagi umumtaʼlim maktablarining 11-sinf oʻquvchilaridan oliy taʼlim muassasalariga kirish istagida boʻlgan bitiruvchilar orasida ijtimoiy himoyaga muhtoj oila farzandlari uchun begʻaraz tayyorlov kurslari tashkil etilgan.
Tayyorlov kurslarini oʻtilishi boʻyicha reja jadval tasdiqlangan boʻlib, haftaning seshanba va payshanba kunlari “Tarix”, “Ona tili” va “Ingliz tili” fanlaridan tayyorlov mashgʻulotlari olib borilmoqda.
Tayyorlov mashgʻulotlari TDYUning professor-oʻqituvchilaridan “Tarix” fani boʻyicha “Umumtaʼlim fanlar va madaniyat” kafedrasi professori v.b. Hakimali Azimov, “Ona tili” fani boʻyicha “Oʻzbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti Nasiba Bozorova, “Ingliz tili”fani boʻyicha “Xorijiy tillar” kafesrasi oʻqituvchisi Dildora Usarova tomonidan olib borilmoqda.
Tayyorlov kursi mashgʻulotlari oʻquvchilarning sohaga boʻlgan qiziqishi, maktablarida olgan bilimini inobatga olgan holda zamonaviy taʼlim metodlari asosida olib o‘tkazilmoqda.

TSUL organizes free preparatory courses for children from families in need of social protection
Tashkent State University of Law organized free preparatory courses for children from families in need of social protection - 11th graders of Tashkent public schools - who want to enter institutes of higher education.
A schedule of preparatory courses has been approved. Preparatory classes are conducted on Tuesdays and Thursdays in history, mother tongue, and English.
History classes are conducted by Hakimali Azimov, acting professor of the Department of General Education and Culture, mother tongue - by a associate professor of Uzbek language and literature Nasiba Bozorova, the English language - by Dildora Usarova, teacher of Foreign Languages Department.
Training is conducted on the basis of modern educational methods, taking into account the interest of students in this area and the knowledge gained by them in secondary schools.