3–7-mart kunlari Bengal yuridik maktabi jamiyati (Kalkutta shahri, Hindiston)da Jon Jekson nomidagi JST sudi protsessi modeli – “John H. Jackson Moot Court Competition” xalqaro tanlovining Gʻarbiy va Janubiy Osiyo mintaqasi og‘zaki raundlari o‘tkaziladi.
Yevropa huquq talabalari assotsiatsiyasi (ELSA) tomonidan Jahon Savdo Tashkiloti huquqi bo‘yicha o‘tkaziladigan tanlovning mazkur raundlarida Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi ham ishtirok etadi.
Ma’lumot uchun: TDYU jamoasi 22-yanvarda xalqaro tanlovning hududiy bosqichida ishtirok etish uchun yozma memorandumlarni elektron shaklda topshirgan edi.

The team of TSUL will take part in the regional oral rounds of the John H. Jackson Moot Court Competition - 2023
From March 3 to March 7, 2023, the team of TSUL will take part in the oral rounds of the West and South Asia John H. Jackson Moot Court Competition, which will be conducted at the West Bengal Law School Moot Court Society (Kolkata, India), hosted by the European Law Students Association (ELSA).
For reference: On January 22, the University team submitted written memoranda electronically for the John H. Jackson Moot Court Regional Round.