Toshkent davlat yuridik universiteti va Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi o‘rtasidagi hamkorlik doirasida tashkil etilgan tashrif doirasida Akademiyaning 2-bosqich kursantlari uchun “Jinoyatlarni tergov qilishda himoyachi ishtirokini ta’minlash asoslari va protsessual tartibi” mavzusida sayyor dars mashg‘uloti o‘tkazildi.
“Jinoyat-protsessual huquqi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan o‘tkazilgan mashg‘ulotda kursantlar bilan mavzu yuzasidan fikr almashildi.
Tashrif yakunida kursantlar uchun Toshkent davlat yuridik universiteti bo‘ylab sayohat tashkil etildi.

Курсанты Академии МВД посетили ТГЮУ
В рамках визита, организованного в рамках сотрудничества между Ташкентским государственным юридическим университетом и Академией МВД, было проведено выездное занятие для курсантов 2-го курса Академии на тему «Основы и процессуальный порядок обеспечения участия защитника в расследовании преступлений».
В ходе занятия, проведенного преподавателями кафедры уголовно-процессуального права, курсанты обсудили данную тему.
В завершение визита для курсантов была организована экскурсия по Ташкентскому государственному юридическому университету.