“Konstitutsiyaviy islohotlar: Yevropa Ittifoqi va Markaziy Osiyo mamlakatlari tajribasi” xalqaro davra suhbati o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universitetida “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi tashabbusi bilan tashkil etilgan xalqaro anjumanda M.Avezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Adliya vazirligi yuridik texnikumlari va TDYU qoshidagi akademik litsey professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etdi.
Davra suhbatida ishtirokchilar tomonidan Yevropa Ittifoqi va Markaziy Osiyo mamlakatlarida amalga oshirilayotgan konstitutsiyaviy islohotlar qiyosiy tahlil qilinib, uchrayotgan muammolar va dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Tashkilotchilar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligiga bag‘ishlangan davra suhbati yakunlari bo‘yicha maqolalar to‘plamini chop etish rejalashtirilgan.

Проведен международный круглый стол «Конституционные реформы: опыт Европейского Союза и стран Центральной Азии»
В международном мероприятии, организованном по инициативе кафедры международного права и прав человека, приняли участие преподаватели и студенты Ташкентского государственного юридического университета, Южно-Казахстанского государственного университета имени М.Ауэзова, Университета мировой экономики и дипломатии, юридических техникумов Министерства юстиции.
В ходе круглого стола участники провели сравнительный анализ конституционных реформ, реализуемых в странах Европейского Союза и Центральной Азии, обсудили проблемы и актуальные вопросы.
По итогам круглого стола, посвященного 30-летию Конституции Республики Узбекистан, организаторами запланировано издание сборника статей.