TDYUda germaniyalik mutaxassis Markus Shtrunk ishtirokida Germaniya qonunchiligi bo‘yicha mahorat darsi o‘tkaziladi
Germaniya xalqaro huquqiy hamkorlik jamgʻarmasi (IRZ) tashabbusi bilan Toshkent davlat yuridik universitetida Germaniya Federativ Respublikasining savdo, korporativ va iqtisodiy qonunchiligi bo‘yicha mahorat darsi tashkil etiladi.
Mashg‘ulotni Shimoliy Reyn-Vestfaliya federal shtati Adliya vazirligining savdo, korporativ va iqtisodiy qonunchilik, Yevropa Ittifoqi masalalari va xalqaro adliya munosabatlari bo‘limi boshlig‘i doktor Markus Shtrunk olib boradi.
Mahorat darsi 14-dekabr 09:00 da 13:00 gacha TDYU 3-bino 221-xonasida bo‘lib o‘tadi. Unda universitet professor-o‘qituvchilari, talabalar va magistrantlar ishtirok etishi mumkin.

The German expert Markus Strunk will hold lectures on the legislation of the Federal Republic of Germany at Tashkent State University of Law
On the initiative of the German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ), Tashkent State University of Law will organize lectures on trade, corporate and economic legislation of Germany.
The classes will be held by Dr. Markus Strunk, the head of the department of commercial, corporate and economic law, issues of the European Union, and international relations of justice of the Ministry of Justice of the federal state of North Rhine-Westphalia.
The classes, which will be held on December 14 from 09:00 to 13:00 (room 221, building 3, TSUL), can participate, students, graduate students, and teachers of the university.