TDYU jamoasi “O‘zbekiston — Fransiya” do‘stlik jamiyati tomonidan o‘tkazilgan tadbirda “Eng ravon talaffuz” nominatsiyasi g‘olibi bo‘ldi
“Ozbekiston — Fransiya” do‘stlik jamiyati tomonidan “Siz O‘zbekiston — Fransiya diplomatik va do‘stona aloqalarini bilasizmi?” nomli tadbir tashkil etildi.
Oliy ta'lim muassasalari fransuz tili yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalarni birlashtirish va tajriba almashish maqsadida tashkil etilgan tadbirda Toshkent davlat yuridik universitet “Xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi Irina Ayrapetyan va kafedra o‘qituvchisi Miraziz Raufov hamda universitet talabalari — Sadiya Saidkarimova, Ikrom Yaxyoyev, Bekzod Shoyimov, Shoira Nazarova, Aziz Isoqov ishtirok etdi.
O‘zbekiston va Fransiya o‘rtasidagi diplomatik aloqalarning 30 yilligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-22-noyabr kunlari Fransiyaga tashrifi munosabati bilan o‘tkazilgan tadbirda mamlakatimizning beshta universitetidan tashrif buyurgan ishtirokchilar o‘zaro kuch sinashdi va har bir jamoa turli nominatsiyalar bo‘yicha taqdirlandi.
Tadbirda Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi “Eng ravon talaffuz” nominatsiyasi bo‘yicha g‘olib topildi.
Ishtirokchilar “O‘zbekiston — Fransiya” do‘stlik jamiyati tomonidan diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

TSUL team won in the category "Best Pronunciation" at the event held by the "Uzbekistan-France" Friendship Society
Friendship Society "Uzbekistan-France" organized an event "Do you know about the diplomatic and friendly relations between Uzbekistan and France?"
Senior lecturer of Foreign Languages Department of Tashkent State University of Law Irina Ayrapetyan and lecturer of the Department Miraziz Raufov as well as university students Sadiya Saidkarimova, Ikrom Yakhyaev, Bekzod Shoimov, Shoira Nazarova and Aziz Isokov took part in the event organized to unite students studying French at the higher educational institutions.
At the event, held in connection with the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Uzbekistan and France and the visit of the President of Uzbekistan to France on 21-22 November 2022, contests were held between participants from five universities of our country and each team was awarded in different categories.
At the event, the team from Tashkent State University of Law won in the "Best Pronunciation" category.
Participants were awarded diplomas and memorable gifts from the "Uzbekistan-France" Friendship Society.