O‘zbekiston Jessup Mootda 23-o‘rinni egalladi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi “Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition — 2023” tanlovining Vashington shahrida (AQSH) o‘tkazilgan xalqaro raundlarida ishtirok etdi. Dunyoning 140 dan ortiq mamlakatidan 700 dan ziyod jamoa qatnashgan tanlovda TDYU jamoasi 41-o‘rinni egalladi. Bu orqali O‘zbekiston Jessup Mootda ishtirok etgan mamlakatlar orasida 23-o‘rinni egalladi.
Shuningdek, joriy yilgi tanlovda 3500 nafardan ortiq talaba ishtirok etdi va jamoamizning ikki nafar a’zosi tanlovning TOP–200 spikerlari ro‘yxatidan joy oldi:
O‘tkirbek Rivojiddinov — 134-o‘rin;
Dildorabegim Xoliqova — 194-o‘rin.
Mazkur jamoaviy va individual natijalar nafaqat O‘zbekiston, balki MDH va Markaziy Osiyo jamoalari ichida qayd etilgan eng yaxshi natijadir.

Узбекистан занял 23-е место в Jessup Moot
Как вы знаете, команда Ташкентского государственного юридического университета приняла участие в международных раундах «Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition – 2023», проходивших в Вашингтоне (США). Команда ТГЮУ заняла 41-е место в соревнованиях, в которых приняли участие более 700 команд из более чем 140 стран мира. Благодаря этому Узбекистан занял 23-е место среди стран, участвовавших в Jessup Moot.
Также в этом году в конкурсе приняли участие более 3500 студентов, а два члена нашей команды вошли в ТОП-200 спикеров конкурса:
Уткирбек Ривожиддинов — 134-е место;
Дилдорабегим Холикова — 194-е место.
Эти командные и индивидуальные результаты являются лучшими результатами, зафиксированными не только в Узбекистане, но и среди команд СНГ и Центральной Азии.