O‘zbekiston Jessup Mootda 23-o‘rinni egalladi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi “Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition — 2023” tanlovining Vashington shahrida (AQSH) o‘tkazilgan xalqaro raundlarida ishtirok etdi. Dunyoning 140 dan ortiq mamlakatidan 700 dan ziyod jamoa qatnashgan tanlovda TDYU jamoasi 41-o‘rinni egalladi. Bu orqali O‘zbekiston Jessup Mootda ishtirok etgan mamlakatlar orasida 23-o‘rinni egalladi.
Shuningdek, joriy yilgi tanlovda 3500 nafardan ortiq talaba ishtirok etdi va jamoamizning ikki nafar a’zosi tanlovning TOP–200 spikerlari ro‘yxatidan joy oldi:
O‘tkirbek Rivojiddinov — 134-o‘rin;
Dildorabegim Xoliqova — 194-o‘rin.
Mazkur jamoaviy va individual natijalar nafaqat O‘zbekiston, balki MDH va Markaziy Osiyo jamoalari ichida qayd etilgan eng yaxshi natijadir.

Uzbekistan ranked 23rd in the Jessup Moot
As you know, a team from Tashkent State University of Law participated in the international rounds of the Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition - 2023" held in Washington, DC (USA). The team of Tashkent State University of Law took 41st place in the competition in which more than 700 teams from over 140 countries took part. Uzbekistan was ranked 23rd among countries that took part in Jessup Moot.
Besides, this year more than 3500 students took part in the competition and two members of our team were included in top 200 speakers of the competition:
Utkirbek Rivozhiddinov - 134th place;
Dildorabegim Kholikova - 194th place.
These team and individual results are the best results recorded not only in Uzbekistan, but also among CIS and Central Asian teams.