“Ibodullaev & Toyirov’s Laboratory” va BMTning Taraqqiyot dasturi tashabbusi bilan “O‘zbekiston Respublikasining Jahon savdo tashkilotiga kirish jarayoni" mavzusida mahorat darsi tashkil etiladi
BMT Taraqqiyot dasturining “Aid for Trade in Uzbekistan” loyihasi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan mashg‘ulotda O‘zbekistonning Jahon savdo tashkiloti (JST)ga kirish jarayonining hozir paytdagi holati, akademik muassasalarning JST bilan ishlashdagi o‘rni va ko‘ptomonlama savdo tizimining zamonaviy dunyodagi roli haqida ma’lumot beriladi.
Mahorat darsini BMT Taraqqiyot dasturining JST masalalari bo‘yicha koordinatori Nosirxon G‘ozixonov, BMT Taraqqiyot dasturining xalqaro konsultanti Volha Rakhanskaya hamda Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi bosh mutaxassisi Alijon Aliyev olib boradi.
Ingliz tilida o‘tkaziladigan mashg‘ulot 29-noyabr 10:00 da Toshkent davlat yuridik universiteti 3-bino 221-xonada boshlanadi.

По инициативе «Ibodullaev & Toyirov’s Laboratory» и Программы развития ООН будет организован мастер-класс на тему «Процесс вступления Республики Узбекистан во Всемирную торговую организацию»
На занятии, организованном в рамках проекта «Aid for Trade in Uzbekistan» Программы развития ООН совместно с Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан, будет предоставлена информация о текущем состоянии вступления Узбекистана во Всемирную торговую организацию (ВТО), роли академических учреждений в сотрудничестве с ВТО и роли многосторонней торговой системы в современном мире.
Мастер-класс проведут координатор Программы развития ООН по ВТО Носирхон Гозихонов, международный консультант Программы развития ООН Ольга Раханская и главный специалист Министерства инвестиций и внешней торговли Алижон Алиев.
Занятие на английском языке начнется 29 ноября в 10:00 в аудитории № 221 здания №3 Ташкентского государственного юридического университета.