USAIDning huquqiy islohotlar dasturi bilan hamkorlikda yuridik kadrlarni xalqaro standartlar bo‘yicha professional o‘qitish kurslari tashkil etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi Yuridik kadrlarni xalqaro standartlar bo‘yicha professional o‘qitish markazi tomonidan tashkil etilgan mashg‘ulotlarni “White and Case” (AQSH), “Foley Hoag” (AQSH), “Dentons” (AQSH), “36 Group” (Angliya) kabi yuridik kompaniyalar, Shvetsariya arbitraj akademiyasi (Shevtsariya), Ostona xalqaro moliyaviy markazi (AIFC) huquq akademiyasi (Qozog‘iston) mutaxassislari olib bormoqda.
Kurs davomida xalqaro tijorat va investitsiya shartnomalarini tuzish, ingliz huquqida shartnoma shartlari, muzokaralar olib borish, shartnomadan kelib chiqadigan nizolarni arbitrajda hal qilish xususiyatlari haqida ma’lumot beriladi.
Mashg‘ulotlarda davlat va xo‘jalik boshqaruvi organlarining 40 nafarga yaqin mutaxassislari tinglovchi sifatida ishtirok etmoqda va kurs bitiruvchilariga xalqaro sertifikatlar topshiriladi.

В сотрудничестве с Программой USAID по правовой реформе организованы курсы профессионального обучения юридических кадров по международным стандартам
Занятия, организованные Центром профессионального обучения юридических кадров по международным стандартам при Ташкентском государственном юридическом университете, проводят специалисты юридических компаний «White and Case» (США), «Foley Hoag» (США), «Dentons» (США), «36 Group» (Англия), Швейцарская арбитражная академии (Швейцария), академии права Международного финансового центра «Астана» (Казахстан).
В ходе курса будет предоставлена информация об особенностях заключения международных коммерческих и инвестиционных договоров, условиях договора в английском праве, ведении переговоров, особенностях разрешения в арбитраже споров, вытекающих из договора.
В обучении в качестве слушателей принимают участие около 40 специалистов органов государственного и хозяйственного управления, выпускникам курса будут вручены сертификаты международного образца.