USAIDning huquqiy islohotlar dasturi bilan hamkorlikda yuridik kadrlarni xalqaro standartlar bo‘yicha professional o‘qitish kurslari tashkil etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti huzuridagi Yuridik kadrlarni xalqaro standartlar bo‘yicha professional o‘qitish markazi tomonidan tashkil etilgan mashg‘ulotlarni “White and Case” (AQSH), “Foley Hoag” (AQSH), “Dentons” (AQSH), “36 Group” (Angliya) kabi yuridik kompaniyalar, Shvetsariya arbitraj akademiyasi (Shevtsariya), Ostona xalqaro moliyaviy markazi (AIFC) huquq akademiyasi (Qozog‘iston) mutaxassislari olib bormoqda.
Kurs davomida xalqaro tijorat va investitsiya shartnomalarini tuzish, ingliz huquqida shartnoma shartlari, muzokaralar olib borish, shartnomadan kelib chiqadigan nizolarni arbitrajda hal qilish xususiyatlari haqida ma’lumot beriladi.
Mashg‘ulotlarda davlat va xo‘jalik boshqaruvi organlarining 40 nafarga yaqin mutaxassislari tinglovchi sifatida ishtirok etmoqda va kurs bitiruvchilariga xalqaro sertifikatlar topshiriladi.

In cooperation with the USAID Legal Reform Program, professional training courses for legal personnel on international standards are organized
Classes organized by the Center for professional training of legal personnel on international standards at Tashkent State University of Law are conducted by specialists of law firms "White and Case" (USA), "Foley Hoag" (USA), "Dentons" (USA), "36 Group" (England), Swiss Arbitration Academy (Switzerland), Academy of Law of International Financial Center "Astana" (Kazakhstan).
The course will provide information about the peculiarities of international commercial and investment contracts, contractual terms in English law, negotiation, and the peculiarities of arbitration of disputes arising from the contract.
About 40 specialists of the state and economic governing bodies participate in the course as listeners and the international certificates will be handed over to the course graduates.