1. TDYU “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchilari N.Niyozova, U.Po‘latova, A.Fattaxova tomonidan “Mehnat huquqi” yo‘nalishi magistratura bosqichi talabalari Alima Chegebaeva va Xumoyun Soyipov bilan birgalikda “Advokatning, tergov va prokuratura xodimlarining, sudyalarning kasbiy etikasi” mavzusida binar onlayn dars o‘tkazildi.
2.  “Professor Baratov ilmiy maktabi” doirasida Farg‘ona davlat universiteti “Ijtimoiy-iqtisodiy” fakulteti “Mehmonxona xo‘jaligini tashkil etish va boshqarish” yo‘nalishi talabalari uchun “Huquq va iqtisodiyot: ularning birligi va o‘ziga xosligi” mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
3. TDYU “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchilari R. Matenov va A. Fattaxova tomonidan “Huquqiy ko‘nikmalar va metodika” moduli doirasida Yunusobod tumani Jinoyat ishlari bo‘yicha sudida sayyor dars tashkil etildi.
4. TDYU “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi katta o‘qituvchisi, PhD Farxod Fazilov Xalqaro tarmoq institutlar ishtirokchilari uchun mo‘ljallangan "Противодействие финансированию террористической и экстремистской деятельности" mavzusidagi dasturda ishtirok etdi va malaka oshirish haqidagi guvohnomaga ega bo‘ldi.
5. TDYU “Konstitutsiyaviy huquq” kafedrasi katta oʻqituvchisi Botirjon Qosimov tashabbusi bilan “Konstitutsiyaviy huquq” moduli doirasida “Sud hokimiyati” mavzusida onlayn mahorat darsi tashkil etildi.
Mahorat darsini Yaponiyaning Nagoya universiteti tadqiqotchisi, Nagoya va Oʻzbekiston Doʻstlik jamiyati asoschisi va ijrochi direktori Bunyodbek Ibragimov olib bordi.
Mashg‘ulotda Oʻzbekiston Respublikasida sud boshqaruvi va sud hokimiyati mustaqilligiga doir masalalar muhokama etildi.
6. TDYU “Xalqaro huquq va inson huquqlari” kafedrasi o‘qituvchilari Maxmud Maxamatov va Jo‘rabek Rasulov tomonidan “Inson huquqlari monitoringi va inson huquqlari bo‘yicha hisobot protsedurasi” mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Ommaviy huquq” fakulteti talabalari uchun tashkil etilgan mashg‘ulotni Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi mas’ul xodimi Oybek Axmadov olib bordi.
Mashg‘ulot davomida inson huquqlariga oid xalqaro hujjatlar ijrosining xalqaro va milliy monitoringi, mamlakatimizning mazkur jarayondagi ishtiroki, Milliy markazning inson huquqlarini ta’minlash borasidagi faoliyati bo‘yicha ma’lumotlar berildi.
7. TDYU o‘qituvchilari xalqaro anjumanda ishtirok etdi
TDYU “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchilari Dildora Hoshimova, Nasiba Niyazova, Umida Po‘latova Toshkent shahridagi Yoju Texnika institutida bo‘lib o‘tgan “Innovatsion ta’lim: xalqaro tajriba, muammo va yechimlar” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etdi.
Ular  “Tillarni o‘qitish tizimida innovatsiyalar” yo‘nalishi bo‘yicha ma’ruza qildi va sertifikatlar bilan taqdirlandi.
8. “INTELLECT“ mantiqiy viktorinasi bo‘lib o‘tdi
TDYU Axborot-resurs markazida “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi va TDYU Ma’naviyat va ma’rifat markazi hamkorligida “INTELLECT“ mantiqiy viktorinasi tashkil etildi.
Unda 6ta guruh o‘zaro bellashdi va yakunda quyidagi natijalar qayd etildi:
1-o‘rin: “Intense” jamoasi;
2-o‘rin: “Qizil armiya” jamoasi;
3-o‘rin: “Prokurorlar” jamoasi, “Leaders” jamoasi.
9. TDYU psixologi Hilola Mahmudova “Zamonaviy dunyoda shaxsning hayot trayektoriyalari: ijtimoiy va individual kontekst” I Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada "Возможности применения Т-головоломки как методики для изучения индивидуального копинга” mavzusidagi ma’ruza bilan ishtirok etdi.
10TDYU “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi o‘qituvchilari F.Salihova, Y.Saidazimov, A.Axrorov tomonidan “Ma’muriy huquq” va “Ma’muriy sud ish yurituvi” fanlari doirasida talabalar uchun Toshkent tumanlararo ma’muriy sudi va Toshkent shahar ma’muriy sudida sayyor dars mashg‘uloti tashkil etildi.
Sayyor dars davomida talabalar sud jarayonida bevosita ishtirok etib, amaliyotdagi muammolar bilan tanishdi.
11. TDYU “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi tashabbusi bilan “Murojaatlar bilan ishlash: yangilik va o‘zgarishlar” mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Mashg‘ulotda kafedra o‘qitivchisi Javlon Zoilboyev, “Madad” nodavlat-notijorat tashkiloti bo‘lim boshlig‘i Islomjon Abdiraximov, bosh mutaxassis Ma'ruf Lukchayev hamda Elbek Iskandarov tomonidan jismoniy va yuridik shaxslarga xizmat ko‘rsatishning o‘ziga xos jihatlari, murojaatlar bilan ishlash tartibi, qonunchilikdagi yangiliklar haqida foydali ma'lumotlar berildi.
12. TDYU ishchi guruhi tomonidan Farg‘ona viloyati yuridik texnikumida olib borilayotgan o‘rganishlar davomida o‘quvchilar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Muloqotda 2021-2022-o‘quv yilidan boshlab Toshkent davlat yuridik universitetiga hududiy adliya organlarining yo‘llanmalari bo‘yicha kirish test sinovlarisiz yakka tartibdagi suhbat o‘tkazish orqali bakalavrlarni tayyorlashning maxsus uch yillik dasturi bo‘yicha o‘qish imkoniyati xususida ma’lumot berildi.
Shuningdek, o‘rganish davomida ishchi guruh a’zolari tomonidan turli mavzularda mahorat darslari tashkil etildi.
Bundan tashqari, ZOOM platformasi orqali Yaponiyaning Nagoya Universiteti proffessor o‘qituvchilari tomonidan “Mehnat huquqi” fanidan “Mehnat shartnomalari” mavzusi doirasida interaktiv usulda onlayn mahorat darslari ham o‘tkazildi.
Mashg‘ulot davomida ikki davlat o‘rtasidagi mehnat munosabatlari borasida turli savollar o‘rtaga tashlanib, muhokama qilindi.
13. Adliya vazirligi yuridik texnikumlari o‘quvchilari uchun TDYU “Jinoyat protsessual huquqi” kafedrasi hamda Uzluksiz ta’lim boshqarmasi hamkorligida sayyor sud majlisi tashkil etildi.
TDYUda bo‘lib o‘tgan sud majlisida Jinoyat ishlari bo‘yicha Yakkasaroy tuman sudi ish yurituvida bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 166-moddasi 1-qismi bilan gumon qilinayotgan shaxsga nisbatan jinoyat ishi sudya X.Parpiyev raisligida ko‘rib chiqildi.
14. Toshkent davlat yuridik universiteti Ilmiy boshqarmasi tomonidan “Akademik harakatchanlik”, “Bo‘lajak olim” va “Yosh olimlarni yetakchi ilmiy tashkilotlarga qisqa muddatli ilmiy stajirovkaga yuborish” tanlovlari bo‘yicha seminar-trening tashkil etildi.
Anjumanda Shanxay dengiz universitetining doktoranti Sarvar Xalikov, Yosh olimlar kengashi raisi Liliya Achilova, universitetning tayanch doktorantlari va doktorantlari hamda mustaqil izlanuvchilar ishtirok etdi.
Anjuman davomida ishtirokchilarga “Ilmiy va innovatsion faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Hukumat qaror mohiyati, ushbu tanlovlarda qatnashuvchi shaxslar doirasi, tanlovda ishtirok etuvchi talabgorlarga qo‘yiladigan talablar, talab qilinadigan hujjatlar, tanlov yo‘nalishlari, ilmiy g‘oya, ilmiy loyiha, startap loyiha, tanlov muddatlari, shartlari, stajirovka muddati bo‘yicha maʼlumot berildi.
15. TDYU “Xususiy huquq” fakulteti talabalari G‘afur G‘ulom uy-muzeyiga tashrif buyurdi.
Sayohat davomida talabalarga G‘afur G‘ulom hayoti va ijodi, uning o‘zbek adabiyotida tutgan o‘rni haqida maʼlumot berilib, muzey eksponatlari va adib istiqomat qilgan uy yaqindan tanishtirildi.
Shuningdek, uy-muzeyda talabalar tomonidan “G‘afur G‘ulom siz-la qalbimiz mag‘rur” mavzusida badiiy kecha o‘tkazildi.
16. “Professor Gulchehra To‘laganova ilmiy maktabi” doirasida sayyor sud protsessi tashkil etildi.
Sud majlisida JK 168–moddasining 1–qismi, hamda JK ning 169-moddasining 2-qismi bo‘yicha jinoyat ishi Jinoyat ishlari bo‘yicha Yakkasaroy tuman sudining raisi Tolibjon Obidov raisligida ko‘rib chiqildi.
Mashg‘ulotda ilmiy maktab aʼzolari, “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakulteti talabalari hamda Toshkent shahar yuridik texnikumi  o‘quvchilari ishtirok etdi.
17. “Yashirin iqtisodiyot ko‘lamini qisqartirish”
TDYU “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi tomonidan “Yashirin iqtisodiyot ko‘lamini qisqartirish” mavzusida onlayn xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi tashkil etildi.
ZOOM platformasi orqali bo‘lib o‘tgan xalqaro konferensiyada qator milliy va xorijiy mutaxassislar o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etdi.
Yakunda konferensiyada faol ishtirok etgan mutaxassislar sertifikatlar bilan taqdirlandi.
18. Talabalar Oliy sud Plenumlar zali va muzeyi bilan tanishdi
“Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi tashabbusi bilan TDYUning Oliy suddagi “Amaliy huquqshunoslik” kafedrasida mahorat darsi tashkil etildi.
“Sud va huquqni muhofaza qiluvchi organlar” moduli doirasida o‘tkazilgan mashg‘ulotda Oliy sud sudyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasida sud hokimiyati, Oliy sudning sudlar tizimidagi o‘rni hamda sudlar faoliyati yuzasidan qonunchilikka kiritilgan yangi o‘zgarishlar bo‘yicha maʼlumotlar berildi.
Mahorat darsi davomida talabalar Oliy sud Plenumlar zali va muzeyi bilan tanishdi.
19. TDYU “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi dotsenti Akramjon Karimov tomonidan “Mehnat huquqi” kafedrasi katta o‘qituvchisi Muhammadamin Karimjonov bilan hamkorlikda “Huquqiy etika va yuristning kasbiy mas’uliyati: kazuslar tahlili” hamda “Advokat, tergov va prokuratura xodimlari hamda sudyaning kasb axloqi” mavzularida mahorat darslari tashkil etildi.
Mashg‘ulotlarda “Xususiy huquq” va “Jinoiy odil sudlov” fakultetlari talabalari ishtirok etdi.
20. Xalqaro reytinglarga kirishda “Elsevier” bilan hamkorlik qilinadi
TDYU va “Elsevier” kompaniyasi o'rtasida Universitetni xalqaro reytinglarga kiritish masalalariga oid hamkorlik konferensiya o'tkazildi.
Anjumanda TDYUning xalqaro reytinglar tomonidan tan olinishini rivojlantirish yo‘lidagi maqsad va vazifalar belgilandi hamda bu jarayonda “Elsevier” kompaniyasining analitik imkoniyatlaridan foydalanishga kelishib olindi.
21. Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida sayyor dars tashkil etildi.
TDYU “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi katta o‘qituvchisi Dilafruz Azimova va o‘qituvchi Jahongir Jo‘rayevlar tashabbusi bilan “Korporativ boshqaruv” moduli doirasida o‘tkazilgan mashg‘ulotni oliy maktab professori, iqtisodiyot fanlari doktori Dilmurod Suyunov olib bordi.
Dars yakunida faol talabalar korporativ boshqaruvning amaliy ko‘nikmalariga oid darslik bilan taqdirlandi.
22. TDYU “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi dotsenti Akramjon Karimov tomonidan X.Sulaymonova nomidagi Respublika sud ekspertizasi markazi Sud-fonografiya ekspertizasi laboratoriyasi psixolog-eksperti Ruxsora Iriskulova bilan hamkorlikda “Xususiy huquq” fakulteti talabalari uchun mahorat darsi tashkil etildi.
“Huquqiy ko‘nikmalar va metodologiya” moduli doirasida “Huquqiy etika, professonal javobgarlik, adliya organlari xodimining kasbiy axloqi” mavzusida o‘tkazilgan mashg‘ulotni dotsent X.Azimov olib bordi.
23. Toshkent davlat yuridik universiteti “Fuqarolik protsessual va iqtisodiy protsessual huquqi” kafedrasi dotsenti vazifasini bajaruvchi, yuridik fanlar nomzodi Feruza Ibratova Rossiyaning nufuzli “Professional Science” tahririyatining hay’at a’zosi etib saylandi.
24. Toshkent davlat yuridik universiteti va O‘zbekiston Respublikasi Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi hamkorligida "Jinoyat protsessida dastlabki eshituv: Rossiya va O‘zbekistonda huquqni qo‘llash amaliyoti muammolari" mavzusida onlayn ilmiy-uslubiy seminar bo‘lib o‘tdi.

1. Преподаватели кафедры узбекского языка и литературы Н.Ниязова, У.Пулатова, А.Фаттахова совместно со студентами магистратуры ТГЮУ специальности «Трудовое право» Алимой Чегебаевой и Хумоюном Сойиповым провели бинарное онлайн-занятие на тему «Профессиональная этика адвоката, сотрудников органов следствия и прокуратуры, судьи».
2. В рамках Научной школы профессора Баратова для студентов направления «Организация и управление гостиничным хозяйством» социально-экономического факультета Ферганского государственного университета организован мастер-класс на тему «Право и экономика: их единство и особенности».
3. Преподаватели кафедры узбекского языка и литературы Р.Матенов и А.Фаттахова в рамках модуля «Правовые навыки и методология» организовали выездное занятие в Юнусабадском районном суде по уголовным делам.
4. Старший преподаватель кафедры уголовного права, криминологии и противодействия коррупции ТГЮУ, PhD Фарход Фазилов успешно прошел курс повышение квалификации преподавательского состава университетов-участников Международного сетевого института по программе «Противодействие финансированию террористической и экстремистской деятельности» и получил свидетельство.
5. По инициативе старшего преподавателя кафедры конституционного права ТГЮУ Ботиржона Косимова в рамках модуля «Конституционное право» организован онлайн-мастер-класс на тему «Судебная власть».
Мастер-класс провел исследователь Университета Нагоя, основатель и исполнительный директор Общества дружбы Нагоя-Узбекистан Бунёдбек Ибрагимов.
На тренинге обсуждались вопросы судебного администрирования и независимости судебной власти в Республике Узбекистан.
6. Преподаватели кафедры международного права и прав человека ТГЮУ Махмуд Махаматов и Журабек Расулов ​​организовали мастер-класс на тему «Мониторинг прав человека и процедура отчетности по правам человека».
Занятие для студентов факультета публичного права провел старший сотрудник Национального центра по правам человека Республики Узбекистан Ойбек Ахмедов.
В ходе занятия предоставлена ​​информация о международном и национальном мониторинге реализации международных инструментов по правам человека, участии нашей страны в этом процессе, деятельности Национального центра по правам человека.
7.  Преподаватели ТГЮУ приняли участие в международной конференции
Преподаватели кафедры узбекского языка и литературы ТГЮУ Дилдора Хошимова, Насиба Ниязова, Умида Пулатова приняли участие в Международной научно-практической конференции «Инновационное образование: международный опыт, проблемы и решения», которая состоялась в Техническом институте Ёджу в Ташкенте.
Преподаватели выступили с докладами по направлению «Инновации в системе обучения языкам» и получили сертификаты.
8. Проведена викторина по логике «INTELLECT»
В Информационно-ресурсном центре ТГЮУ кафедрой общеобразовательных дисциплин и культуры и Центром духовности и просвещения ТГЮУ организована викторина по логике «INTELLECT».
В соревнованиях участвовало 6 команд, и были зафиксированы следующие результаты:
1-е место: команда «Intense»;
2 место: команда «Qizil armiya»;
3-е место: команда «Prokurorlar», команда «Leaders».
9. Психолог ТГЮУ Хилола Махмудова приняла участие в I Международной научно-практической конференции «Жизненные траектории личности в современном мире: социальный и индивидуальный контекст» с докладом на тему «Возможности применения Т-головоломки как методики для изучения индивидуального копинга».
10Преподаватели кафедры административного и финансового права ТГЮУ Ф.Салихова, Ю.Саидазимов, А.Ахроров в рамках дисциплин «Административное право» и «Административное судопроизводство» организовали выездные занятия для студентов в Ташкентском межрайонном административном суде и Ташкентском городском административном суде.
Во время занятия студенты приняли непосредственное участие в судебном процессе и ознакомились с проблемами на практике.
11. По инициативе кафедры административного и финансового права ТГЮУ организован мастер-класс на тему «Работа с обращениями: нововведения и изменения».
Преподаватель кафедры Жавлон Зойлбаев, заведующий отделом ННО «Мадад» Исломжон Абдирахимов, главный специалист Маъруф Лукчаев и Эльбек Искандаров предоставили информацию об особенностях оказания услуг физическим и юридическим лицам, порядке работы с обращения, нововведениях в законодательстве.
12. Рабочей группой ТГЮУ во время изучения в юридическом техникуме Ферганской области организован открытый диалог с учащимися.
На встрече предоставлена информация о возможности обучения в Ташкентском государственном юридическом университете с 2021-2022 учебного года по специальной трехлетней программе подготовки бакалавров путем индивидуального собеседования без вступительных экзаменов по направлениям региональных органов юстиции.
Также во время поездки организованы мастер-классы на разные темы.
Кроме того, на платформе ZOOM проведены интерактивные онлайн-мастер-классы по трудовому прав профессоров Университета Нагоя.
В ходе тренинга поднимались и обсуждались различные вопросы, касающиеся трудовых отношений между двумя странами.
13. Для учащихся юридических техникумов Министерства юстиции кафедрой уголовно-процессуального права ТГЮУ совместно с Управлением непрерывного образования организовано выездное судебное заседание.
Уголовное дело по части первой статьи 166 Уголовного кодекса Республики Узбекистан рассмотрено под председательством судьи Х.Парпиева.
14. Научным управлением ТГЮУ организован семинар-тренинг по конкурсам «Академическая мобильность», «Будущий ученый» и «Направление молодых ученых на краткосрочные исследовательские стажировки в ведущие научные организации».
В мероприятии приняли участие докторант Шанхайского морского университета Сарвар Халиков, председатель Совета молодых ученых Лилия Ачилова, базовые докторанты и докторанты университета, а также самостоятельные соискатели.
В ходе семинара участникам представлена информация о сути постановления Правительства «О мерах по поддержке талантливой молодежи, занимающейся научной и инновационной деятельностью», составе участников данных конкурсов, требованиях к кандидатам, требуемых документах, направлениях конкурса, научных идеях, научных проектах, стартап-проектах, продолжительности конкурса, его условиях, продолжительности стажировки.
15. Студенты факультета частного права ТГЮУ посетили дом-музей Гафура Гуляма.
В ходе поездки студенты получили информацию о жизни и творчестве Гафура Гуляма, его роли в узбекской литературе, музейных экспонатах и ​​доме, где жил писатель.
В доме-музее также прошел творческий вечер студентов на тему «G‘afur G‘ulom siz-la qalbimiz mag‘rur».
16. В рамках Научной школы профессора Гульчехры Тулагановой организован выездной судебный процесс.
На судебном заседании под председательством председателя Яккасарайского районного суда по уголовным делам Толибжона Обидова рассмотрено уголовное дело по части первой статьи 168 и части второй статьи 169 Уголовного кодекса.
В процессе приняли участие члены научной школы, студенты факультета международного права и сравнительного правоведения, а также учащиеся юридического техникума города Ташкента.
17. «Снижение масштабов теневой экономики»
Кафедрой общеобразовательных дисциплин и культуры ТГЮУ организована международная научно-практическая конференция на тему «Снижение масштабов теневой экономики».
Отечественные и зарубежные эксперты представили свои доклады на международной конференции, проведенной на платформе ZOOM.
В завершение специалисты, активно участвовавшие в конференции, награждены сертификатами.
18. Студенты ознакомились с залом пленума и музеем Верховного суда
По инициативе кафедры суда, правоохранительных органов и адвокатуры на кафедре прикладного права ТГЮУ в Верховном суде организован мастер-класс.
В ходе занятия, проведенного в рамках модуля «Суд и правоохранительные органы», судья Верховного суда предоставил информацию о судебной власти в Республике Узбекистан, роли Верховного суда в судебной системе и изменения в законодательстве.
Во время мастер-класса студенты ознакомились с залом пленума и музеем Верховного суда.
19. Доцентом кафедры общеобразовательных наук и культуры ТГЮУ Акрамжоном Каримовым в сотрудничестве со старшим преподавателем кафедры трудового права Мухаммадамином Каримжоновым организованы мастер-классы на темы «Правовая этика и профессиональная ответственность: анализ казусов» и «Профессиональная этика сотрудников адвокатуры, следствия и прокуратуры».
В занятиях приняли участие студенты факультетов частного права и уголовного правосудия.
20. Отдел стратегического развития и вхождения в международные рейтинги Научного управления ТГЮУ и представители компании Elsevier провели конференцию.
На конференции определены цели и задачи по развитию признания ТГЮУ в международных рейтингах и достигнута договоренность по использованию аналитических возможностей Elsevier в данном процессе.
21. В Высшей школе бизнеса и предпринимательства организован выездной урок.
Занятие, организованное по инициативе старшего преподавателя кафедры общеобразовательных дисциплин и культуры ТГЮУ Дилафруз Азимовой и преподавателя кафедры Жахонгира Жураева в рамках модуля «Корпоративное управление», провел профессор Высшей школы, доктор экономических наук Дилмурод Суюнов.
В завершение занятия активным студентам вручен учебник по практическим навыкам корпоративного управления.
22. Доцент кафедры общеобразовательных дисциплин и культуры ТГЮУ Акрамжон Каримов совместно с психологом-экспертом лаборатории судебной фонографии Республиканского центра судебно-медицинской экспертизы имени Х.Сулеймановой Рухсорой Ирискуловой организовали мастер-класс для студентов факультета частного права.
Занятие на тему «Юридическая этика, профессиональная ответственность, профессиональная этика судебных исполнителей» в рамках модуля «Юридические навыки и методология» провел доцент Х.Азимов.
23. И.о. доцента кафедры гражданского процессуального и экономического процессуального права ТГЮУ, кандидат юридических наук Феруза Ибратова избрана членом редакционного совета престижного российского издания «Professional Science».
24. Ташкентским государственным юридическим университетом и Высшей школой судей при Высшем судейском совете Республики Узбекистан проведен научно-методический семинар на тему: «Предварительное слушание в уголовном судопроизводстве: проблемы правоприменительной практики в России и Узбекистане».