“Biz oilaviy zo‘ravonlikka qarshimiz” mavzusida seminar-trening tashkil etiladi
Shuningdek, seminar-treningda TDYU “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi professori Salomat Niyozova, kafedrasi dotsenti v.b. Farhod Fazilov, “Jinoyat-protsessual huquqi” kafedrasi professori, yuridik fanlar doktori Gulchehra To‘laganova hamda “Umumta’lim fanlar va madaniyat” kafedrasi dotsenti v.b., falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Xabiba Oblomuradova ham ma’ruza qiladi.
O‘zbek va ingliz tillarida tashkil etiladigan seminar-trening 15-noyabr 16:00 da TDYU 2-bino 207-xonada bo‘lib o‘tadi.

Будет организован семинар-тренинг на тему «Мы против домашнего насилия»
Тренинг, организованный факультетом магистратуры и заочного образования Ташкентского государственного юридического университета и Женским советом университета в рамках программы Central Asian Legal Research Fellowship, проведет иностранный исследователь, PhD Choudxouri Kaustav.
Также на семинаре-тренинге с докладами выступят профессор кафедры уголовного права, криминологии и противодействия коррупции Саломат Ниёзова, и.о. доцента Фарход Фазилов, профессор кафедры уголовно-процессуального права, доктор юридических наук Гулчехра Тулаганова и доцент кафедры общеобразовательных наук и культуры, PhD Хабиба Обломурадова.
Семинар-тренинг, организованный на узбекском и английском языках, состоится 15 ноября в 16:00 в аудитории №207 здания №2 ТГЮУ.