“Erta nikoh, erta tug‘ruq va nizolar, yoshlar oʻrtasida nikoh yoshi, aliment toʻlash shartlari, qarindoshlar oʻrtasidagi nikoh va uning huquqiy oqibatlari” mavzusida davra suhbati tashkil etildi
Anjumanni TDYU yuridik fanlari nomzodi, dosent Umida Shoraxmetova, universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Umida Xaydarova, “Xususiy huquq” fakulteti Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Lilya Achilova olib bordi.
Davra suhbatida universitetning barcha fakultetlaridan iqtidorli va faol talaba-qizlar ishtirok etdi.
Tadbirda milliy ma’naviyatimizda nikoh va oilaga doir axloqiy qadriyatlar, uning yoshlar tarbiyasi, ma’naviy-axloqiy kamolotiga ta’siri, shuningdek, davlatning oila tinchligi va barqarorligini ta’minlashdagi o‘rni haqida ma’lumot berildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan davra suhbatida talaba-qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan javob oldi.

Организован круглый стол «Ранние браки, ранние роды и споры, брачный возраст среди молодежи, условия выплаты алиментов, брак между родственниками и его правовые последствия»
Мероприятие провели кандидат юридических наук ТГЮУ, доцент Умида Шорахметова, председатель консультативного женского совета университета Умида Хайдарова, председатель женского совета факультета частного права Лилия Ачилова.
В круглом столе приняли участие талантливые и активные студенты всех факультетов университета.
На мероприятии предоставлена информация о нравственных ценностях брака и семьи в нашей национальной духовности, ее влиянии на воспитание молодежи, духовно-нравственную зрелость, а также о роли государства в обеспечении семейного мира и стабильности.
В ходе круглого стола, проведенного в форме открытого диалога, студенты получили ответы на интересующие их вопросы от экспертов.