“100 nafar o‘zbek tilshunosi” loyihasi 2-o‘ringa sazovor bo'ldi
21-oktabr — O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilgan kun munosabati bilan “Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!” respublika tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovda Toshkent davlat yuridik universiteti “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti Shahnoza Ziyamuxamedova “100 nafar o‘zbek tilshunosi” ma’lumot bazasi loyihasi bilan ishtirok etdi.
Yozmanutq.uz saytidagi “Olimlar” runki (olimlar.yozmanutq.uz)ga joylashtirilgan mazkur baza tanlovning “O‘zbek tilini rivojlantirishga qaratilgan eng yaxshi ilmiy-amaliy loyihalar va dasturiy mahsulotlar” yo‘nalishida  2-o‘ringa sazovor bo'ldi.

Проект «100 узбекских языковедов» занял 2-е место
По случаю придания узбекскому языку статуса государственного проведен республиканский конкурс «Да будет ценным родной язык!».
Доцент кафедры «Узбекский язык и литература» Ташкентского государственного юридического университета Шахноза Зиямухамедова приняла участие в конкурсе с проектом базы данных «100 узбекских языковедов».
Данная база данных, размещенная в рубрике «Олимлар» (olimlar.yozmanutq.uz) на сайте yozmanutq.uz, заняла 2-е место в направлении «Лучшие научно-практические проекты и программные продукты, направленные на развитие узбекского языка».