Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan akademik Xadicha Sulaymonova tavalludining 110 yilligi munosabati bilan universitet talabalari va universitet qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari uchun Xadicha Sulaymonova nomidagi stipendiya ta’sis etildi.
Akademik Xadicha Sulaymonovaning ilm-fan rivoji, huquqiy davlat barpo etishdagi harakatlari, ibratli hayot yo‘li, ilmiy-madaniy merosini o‘rganish va targ‘ib qilishda faollik ko‘rsatayotgan, bilimli, ijtimoiy faol va jamiyatda qonun ustuvorligini ta’minlash, fuqarolarning huquqiy bilimlarini oshirishda munosib ishtirok etib kelayotgan talaba va o‘quvchilarni munosib rag‘batlantirish maqsadida ta’sis etilgan mazkur stipendiya uchun tanlov ikki bosqichda o‘tkaziladi:
1-bosqich: Test sinovi;
2-bosqich: Ishtirokchilarning ilmiy ijodiy va ijtimoiy faolliklarini baholash.
Stipendiatlar 10 oy davomida bazoviy stipendiyaning bir yarim baravari (talabalar) va bir baravari (o‘quvchilar) miqdorida pul mukofoti bilan rag‘batlantiriladi

Учреждена стипендия имени Хадичи Сулаймановой
По случаю 110-летия со дня рождения академика Хадичи Сулаймановой Ташкентский государственный юридический университет учредил стипендию имени Хадичи Сулаймановой для студентов университета и учащихся академического лицея при университете.
Конкурс на получение стипендии, учрежденной в целях достойного награждения студентов и учащихся, принимающих активное участие в изучении вклада академика Хадичи Сулаймановой в развитие науки, деятельности по становлению правового государства, образцовой жизни, а также занимающихся изучением и пропагандой научного и культурного наследия, образованной, общественно активной и обеспечивающей законность в обществе граждан, будет проводиться в два этапа:
первый этап: тестирование;
второй этап: оценка научной, творческой и общественной деятельности участников.
Стипендиаты поощряются денежным вознаграждением в размере полуторакратного (студенты) и однократного (учащиеся) размера базовой стипендии на 10 месяцев.