TDYUda “Senator va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi
TDYU “Xorijiy tillar” kafedrasi katta o‘qituvchisi Vasila Mamadayupova tashabbusi bilan “Yangi O‘zbekiston yoshlari — kelajagimiz va istiqbolimiz poydevori” mavzusida ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuvda Oliy Majlis Senati Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi a’zosi Murtazo Rahmatov ishtirok etdi.
Tadbirda yurtimizda yoshlarga berilayotgan e’tibor, yaratilayotgan sharoitlar va ularning samaralari haqida so‘z yuritildi. Ushbu imkoniyatlarga javoban yosh avlod mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlarda daxldorlik hissini tuyib, o‘zlarining huquqiy, siyosiy savodxonligini oshirish orqali yangi qabul qilinayotgan qonunlarni faol targ‘ibotchisi bo‘lishi kerakligi ta’kidlandi.
Ochiq va samimiy muloqot tarzida o‘tgan uchrashuvda talabalar mavzu yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirib o‘tdi. Ayniqsa nazariya va amaliyot uyg‘unligini ta’minlash, iqtidorli yoshlarni xorijda o‘qib kelishi uchun zarur sharoit yaratish borasidagi takliflar senatorda katta qiziqish uyg‘otdi.

В ТГЮУ состоялась встреча «Сенатор и молодежь».
По инициативе старшего преподавателя кафедры иностранных языков ТГЮУ Василы Мамадаюповой организован открытый диалог на тему «Yangi O‘zbekiston yoshlari — kelajagimiz va istiqbolimiz poydevori».
В мероприятии принял участие член комитета Сената по вопросам обороны и безопасности Муртазо Рахматов.
На встрече речь шла о внимании, которое уделяется в нашей стране, создаваемых условиях и их результаты. Отмечалось, что молодое поколение, пользуясь созданными возможностями, должно чувствовать причастность к проводимым в стране реформам, становиться активными пропагандистами новых законов путем повышения правовой и политической грамотности.
В ходе встречи, которая прошла в формате открытого диалога, студенты поделились своими мнениями по обсуждаемой теме. Особый интерес сенатора вызвали предложения об обеспечении сочетания теории и практики, создании необходимых условий для обучения талантливой молодежи за рубежом.