Buyuk Britaniyaning nufuzli reyting tashkiloti — Times Higher Education tomonidan Young University Rankings — 2023 (Yosh universitetlar reytingi — 2023) reytingi natijalari e’lon qilindi. Ushbu reyting dunyodagi 50 yosh va undan kichik bo‘lgan nufuzli universitetlar reytingini baholaydi. Bu yil mazkur reytingda dunyo bo‘yicha 605 ta universitet ishtirok etib, ulardan 358 tasi  “Reporter” universitet maqomida e’tirof etildi.
Reyting natijalariga ko‘ra, TDYU ham “Reporter” universitet sifatida  e’tirof etildi.
TDYU ushbu maqom orqali THEning nufuzli reytinglariga kirish uchun nomzod sifatida tan olinib, mazkur yo‘nalishda Times Higher Education universitetga yaqindan yordam berishga tayyor ekani bayon etildi.

TГЮУ признан Times Higher Education в международном рейтинге Young University Rankings
Опубликованы результаты рейтинга Young University Rankings — 2023 (рейтинг молодых университетов-2023) престижной рейтинговой организации Великобритании-Times Higher Education. Этот рейтинг оценивает рейтинги престижных университетов мира в возрасте 50 лет и младше. В этом году в рейтинге приняли участие 605 университетов по всему миру, 358 из которых были признаны в статусе “Reporter”.
По результатам рейтинга ТГЮУ также был присвоен статус ”Reporter".
Благодаря этому статусу ТГЮУ был признан кандидатом на попадание в престижные рейтинги THE, и было заявлено, что Times Higher Education готова оказать университету тесную помощь в этом направлении.