TDYU “Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi hamda Sergeli tumanidagi 269-maktab o‘rtasida “Yo‘l xaritasi” imzolandi
Xabaringiz bor, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2022-yil 7-apreldagi 08-942-son topshirigʻida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida Sergeli tumanidagi 26 ta umumtaʼlim maktablari taʼlim sifati va oʻqituvchilarning kasbiy mahoratini oshirish hamda metodik qoʻllab-quvvatlash ishlarini tizimli tashkil qilish uchun har bir maktab Toshkent davlat yuridik universitetining fakultet dekanlari kesimida taqsimlanib, ularga kafedralar biriktirilgan.
Yuqoridagi belgilangan vazifalarni tizimli amalga oshirish maqsadida TDYU “Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi hamda Sergeli tumanidagi 269-maktab o‘rtasida “Yo‘l xaritasi” imzolandi.
Hujjatda maktab pedagoglarining salohiyatini oshirish, ta’lim sifatini oshirish va zamonaviy pedagogik texnologiyalarni joriy etish, ma’naviy-ma’rifiy ishlarni rivojlantirish masalalarida qator chora-tadbirlar belgilangan.
“Yo‘l xaritasi” imzolash davomida maktab o‘qituvchilari bilan uchrashuv tashkil etilib, hamkorlik masalalari, tadbirlarni o‘tkazish bo‘yicha kelishib olindi.

The Department of Court, Law Enforcement and Advocacy of TSUL and school No. 269 of Sergeli signed the Roadmap
As you know, with the purpose to ensure fulfillment of tasks determined in the Order № 08-942 of April 7, 2022, of the Presidential Administration, 26 secondary schools in Sergeli are assigned for systematic organization of work on improving the quality of education at schools, professional development of teachers and methodical support, also each school is assigned to the departments of Tashkent State University of Law.
With the aim of systematic implementation of the above-mentioned tasks, the Department of Courts, Law Enforcement Agencies, and Advocacy of Tashkent State University of Law and school No. 269 of Sergeli have signed a Road Map.
The document identifies a number of activities to improve the capacity of school teachers, improve the quality of education and the implementation of modern teaching technologies, and the development of spiritual and educational work.
During the signing of the Roadmap, a meeting was conducted with school teachers to discuss cooperation and activities.