TDYU “Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi hamda Sergeli tumanidagi 269-maktab o‘rtasida “Yo‘l xaritasi” imzolandi
Xabaringiz bor, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2022-yil 7-apreldagi 08-942-son topshirigʻida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida Sergeli tumanidagi 26 ta umumtaʼlim maktablari taʼlim sifati va oʻqituvchilarning kasbiy mahoratini oshirish hamda metodik qoʻllab-quvvatlash ishlarini tizimli tashkil qilish uchun har bir maktab Toshkent davlat yuridik universitetining fakultet dekanlari kesimida taqsimlanib, ularga kafedralar biriktirilgan.
Yuqoridagi belgilangan vazifalarni tizimli amalga oshirish maqsadida TDYU “Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi hamda Sergeli tumanidagi 269-maktab o‘rtasida “Yo‘l xaritasi” imzolandi.
Hujjatda maktab pedagoglarining salohiyatini oshirish, ta’lim sifatini oshirish va zamonaviy pedagogik texnologiyalarni joriy etish, ma’naviy-ma’rifiy ishlarni rivojlantirish masalalarida qator chora-tadbirlar belgilangan.
“Yo‘l xaritasi” imzolash davomida maktab o‘qituvchilari bilan uchrashuv tashkil etilib, hamkorlik masalalari, tadbirlarni o‘tkazish bo‘yicha kelishib olindi.

Кафедра суда, правоохранительных органов и адвокатуры ТГЮУ и школа №269 Сергелийского района подписали Дорожную карту
Как вы знаете, в целях обеспечения выполнения задач, определенных в поручении Администрации Президента Республики Узбекистан от 7 апреля 2022 года № 08-942, 26 общеобразовательных школах Сергелийского района распределены между деканами факультетов Ташкентского государственного юридического университета для системной организации работы по повышению качества образования в школах, повышению профессионального мастерства учителей и методической поддержке, также каждая школа прикреплена к кафедрам.
В целях планомерной реализации вышеперечисленных задач кафедра суда, правоохранительных органов и адвокатуры ТГЮУ и школа №269 Сергелийского района подписали Дорожную карту
В документе определен ряд мероприятий по повышению потенциала учителей школ, повышению качества образования и внедрению современных педагогических технологий, развитию духовно-просветительской работы.
В ходе подписания Дорожной карты состоялась встреча с учителями школ для обсуждения вопросов сотрудничества и проведению мероприятий.