TDYU professor-o‘qituvchilari advokatura sohasini rivojlantirish istiqbollariga bag‘ishlangan xalqaro anjumanda ishtirok etdi
Toshkent shahridagi “Hyatt Regency Tashkent” mehmonxonasida “Advokaturaning rivojlanish istiqbollari: O‘zbekiston va xorijiy davlatlar tajribasi” mavzusida II xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi.
Anjuman O‘zbekiston Respublikasi Advokatlar palatasi tomonidan Adliya vazirligi, YXHTning O‘zbekistondagi loyihalar koordinatori, BMTning Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissarligining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy boshqarmasi, Yuridik mutaxassislar uchun inson huquqlari bo‘yicha Yevropa ta’lim dasturi (HELP) hamkorligida tashkil etildi.
Advokatura institutini mustahkamlash, uni rivojlantirish masalalarini muhokama qilish, xorijiy mamlakatlar advokatlik hamjamiyati vakillari bilan tajriba almashish, raqamlashtirish davrida advokatlik faoliyatining istiqbollari to‘g‘risida xorijiy va milliy ekspert guruhlarining fikrlarini tahlil qilish, bepul yuridik yordam ko‘rsatish sohasida yuzaga kelayotgan muammolarga yechim izlash, advokatlarning malakasini oshirish va tadbirkorlik subyektlariga hamda investisiya faoliyatida malakali huquqiy yordam ko‘rsatish tizimini tahlil qilish va amaliyotning dolzarb masalalari yuzasidan fikr va tajriba almashish maqsadida o‘tkazilgan konferensiyada TDYU “Jinoiy odil sudlov” fakulteti dekani Dildora Kamalova, “Sud, huquqni muhofaza qiluvchi organlar va advokatura” kafedrasi mudiri Valisher Davlyatov, kafedra professori Jasur Ne'matov va kafedra dotsent vazifasini bajaruvchilari Dilshodbek Nurumov, Alibek Matmurotov, kafedra katta o'qituvchisi Jamshid Turdaliyev, “Jinoyat protsessual huquqi” kafedrasi professori Gulchehra To‘laganova ishtirok etdi.

Lecturers of Tashkent State University of Law took part in the international conference devoted to the perspectives of the development of advocacy
The second international scientific-practical conference "Prospects for the development of the legal profession: the experience of Uzbekistan and foreign countries" took place in the hotel "Hyatt Regency Tashkent".
The conference was organized by the Bar Association of the Republic of Uzbekistan in cooperation with the Ministry of Justice, OSCE Project Coordinator in Uzbekistan, Regional Office of the UN High Commissioner for Human Rights in Central Asia, HELP Program.
The purpose of the event - strengthening the institute of the Bar, discussing issues of its development, exchange of experience with representatives of the legal community of foreign countries, analysis of foreign and national expert groups on the prospects of legal work in the era of digitalisation, finding solutions to emerging problems in providing free legal aid, improving the skills of lawyers and analysis of the system of qualified legal aid to businesses and investment activities, as well as exchange of views and experiences on a number of issues. The conference was attended by Dildora Kamalova, Dean of the Faculty of Criminal Justice of Tashkent State Law University, Valisher Davlatov, Head of the Department of Court, Law Enforcement and Advocacy, Professor Jasur Nematov and Associate Professors Dilshodbek Nurumov and Alibek Matmurotov, Senior Lecturer Jamshid Turdaliyev, and Gulchehra Tulaganova, a professor of the Department of Criminal Procedural Law.