“Xalqaro qishloq ayollari kuni” munosabati bilan Bo‘ka tumani ayollari uchun huquqiy targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi
BMT Bosh Assambleyasining 2007-yil 18-dekabrdagi “Qishloq hududlarida ayollarning ahvolini yaxshilash” toʻgʻrisidagi rezolyutsiyasiga asosan “15-oktyabr — Xalqaro qishloq ayollari kuni” deb eʼlon qilingan.
Ushbu sana munosabati bilan Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan Toshkent viloyati Bo‘ka tumani hokimiyati va adliya boshqarmasi bilan hamkorlikda tuman ayollari uchun huquqiy targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir doirasida TDYU Yuridik klinikasi mutaxassislari ishtirokchilar tomonidan bildirilgan masalalarga huquqiy yechim berildi.
Shuningdek, ayollar uchun universitetning iqtidorli talabalari tomonidan konsert dasturi hamda viktorinalar tashkil etildi.
Yakunda xotin-qizlarga tuman hokimiyati va adliya bo‘limi bilan hamkorlikda ayollarning huquqiy muammolarini hal etishga bag‘ishlab chop etilgan kitoblar hamda esdalik sovg‘alari taqdim etildi.

On the basis of the United Nations General Assembly resolution of 18 December 2007 on "Improvement of the situation of women in rural areas", 15 October has been declared the International Day of Rural Women.
In connection with this date, Tashkent State University of Law in cooperation with Buka district administration of Tashkent region and the justice department of the district held legal awareness-raising events for women.
During the event, specialists of Legal Clinic of Tashkent State University of Law provided legal solutions to the issues raised by the participants.
Also talented students of the university organized a concert program and quizzes for women.
At the end, women were given memorable gifts, as well as books published jointly with the district khokimiyat and the Department of Justice, dedicated to solving women's legal problems.